Obcokrajowcy a wybory samorządowe w Berlinie 18 września 2016, niedziela

Wybory w Berlinie 2016 18 września odbędą się jednocześnie dwa głosowania – do rad dzielnic (BVV), oraz do Izby Deputowanych (Abgeordnetenhaus) – lokalnego parlamentu Berlina.
Kto może wybierać? W wyborach do rad dzielnic (BVV) ma prawo wziąć udział każdy obywatel Unii Europejskiej. Inaczej niż przy wyborach do Parlamentu Europejskiego wystarczy, że jesteś tutaj zameldowany(a). Twoje nazwisko znajduje się na liście wyborców i możesz bez problemów otrzymać kartę do głosowania. Do tej pory bardzo mało obywateli UE spoza Niemiec głosowało w wyborach dzielnicowych. My chcemy to zmienić.
Dlaczego Die LINKE? Ludzie w całej Europie mówią, że potrzebujemy nowej polityki. Tam, gdzie lewica nie jest silna, partie prawicowe i faszystowskie osiągają niepokojący poziom poparcia. Potrzebujemy pozytywnej alternatywy wobec neoliberalizmu i wynikającej z niego biedy. Poprzez wybory do rad dzielnic (BVV) możesz wpłynąć na politykę mieszkaniową, edukacyjną i wiele innych. Głos na DIE LINKE oznacza, że Berlin będzie rządzony w interesie wszystkich tutaj mieszkających, a nie zysków banków i wielkiego kapitału!
Twój głos przeciwko rasizmowi W ostatnich latach nastąpił niebezpiecznie wysoki wzrost znaczenia partii Alternative für Deutschland (AfD), wraz z jej nienawiścią wobec muzułmanów, uchodźców i każdego, kto trochę inaczej wygląda. Mniej znane są ataki AfD przeciwko prawom kobiet i osób LGBT. Poza tym wewnątrz AfD wzmacnia się skrzydło wprost odwołujące się do neonazistowskiej polityki, skierowanej także przeciwko Polakom.

Każdy głos w Wyborach samorządowych w Berlinie, który nie zostanie oddany na AfD, redukuje jej szanse na miejsca w lokalnym parlamencie po wyborach. Żaden głos nie jest straconym głosem. Nie dopuśćmy, aby rasiści zdobyli wpływy!

Mieszkania w przystępnej cenie dla każdego W minionym roku berlińczycy ogromną większością głosów odrzucili propozycję budowy luksusowych mieszkań na terenie dawnego lotniska Tempelhof. Nasza przestrzeń pasów zieleni powinna być otwarta dla każdego, a nie tylko dla tych, którzy są w stanie za nią dużo zapłacić. Obecny rząd koalicji SPD-CDU jest zdeterminowany, by nadal wspierać spekulantów czerpiących zyski z drogich mieszkań.

To jest właśnie moment, aby powiedzieć – koniec ze spekulacją, przystępne cenowo mieszkania dla każdego! Potrzebujemy rządu broniącego interesu zwykłych lokatorów, a nie bogatych właścicieli!

Die LINKE Berlin Internationals DIE LINKE Berlin „Internationals“ jest grupą członków partii DIE LINKE niepochodzących z Niemiec, członków międzynarodowych lewicowych partii i innych zainteresowanych międzynarodową polityką. Jesteśmy związani z DIE LINKE Berlin  (www.die-linke-berlin.de) oraz Partią Europejskiej Lewicy (www.european-left.org).

Otwarte spotkanie Obcokrajowcy a wybory samorządowe w Berlinie. Jakie są moje prawa wyborcze? Dlaczego należy iść na wybory? Kogo wybrać?

Neukölln: Wipperstraße 6 (blisko stacji S-Bahn i U-Bahn – Neukölln), 5 września, poniedziałek, godz. 19.00

 

DIE LINKE Berlin, skrócony program